Zagrzybienie organizmu

Udostępnij:

Aż 70% pracy układu odpornościowego związanej jest z jelitami. Dlatego, kiedy dochodzi do zagrzybienia organizmu, leczenie należy rozpocząć od zmiany odżywiania. Usprawniając procesy trawienne i przede wszystkim wydalnicze, polepszamy zdolność ciała do oczyszczania i regeneracji. 

Czym są grzyby chorobotwórcze?

Zakażenia związane z rozwojem mikozy (grzybicy), są jednymi z najczęściej występujących przypadłości we współczesnym świecie. Przyspieszony tryb życia, nieregularne posiłki oraz brak w nich kompleksu witamin i minerałów, to przyczyny gromadzenia się toksyn w ciele.

 

Zagrzybienie organizmu objawia się reakcjami alergicznymi, które biorą się z toksyn produkowanych przez każdego typu mikozy. W zależności od rodzaju, rozwijają się one w układzie pokarmowym, narządach wewnętrznych, płuca, atakują węzły chłonne, skórę, włosy czy paznokcie.

 

Rozróżniamy pleśniaki oraz drożdżaki, z których najpopularniejszym jest Candida. Tak samo jak różne bakterie, występują one w naturalnym środowisku jelitowym, jako część mikroflory. Wymienione powyżej aspekty naszego życia, skutecznie zaburzają jednak homeostazę wewnętrzną, a największy wpływ ma na tworzenie się „złych” drożdżaków ma cukier spożywczy.

Niezależnie od wieku czy płci oraz rodzaju drożdżaków, zagrzybienia organizmów ludzkich objawiają się podobnie. Występują napadowe bóle żołądka i jego rozdęcie, wymioty lub mdłości, nadmierne burczenie w brzuchu oraz ciągła ochota na słodkości i białe pieczywo. Niektórzy cierpią na trądzik i bolesne wypryski, swędzenie, a w przypadku grzybicy pochwy – upławy i niepokojące zapachy.

Prawidłowe wypróżnianie powinno wspierać jelita w pozbyciu się nadmiaru Candidy i toksyn. Niestety jest to utrudnione nie tylko przez blokujące „przepływ” masy kałowe, ale też słabe nawodnienie i małą ilość krzemu. Jest on wypłukiwany z naszego ciała przez ciągły kontakt z aluminium i zbyt niskie pH krwi (również prowadzące do powstania zagrzybienia w organizmie) – wynik diety cukrowej i fast-foodowej.

Zagrzybienie organizmu - leczenie

Aby przywrócić równowagę w mikroflorze jelit, należy potwierdzić występujące symptomy należytą diagnozą. Oprócz przypadków związanych ze skórą czy zewnętrzną stroną ciała, nie zawsze można postawić trafne rozpoznanie mikozy. Wykonuje się gastroskopię, kolonoskopię, posiew, a także wykrywanie w surowicy żylnej krwi. Laboratoria mykologiczne, które specjalizują się w ocenie zagrzybienia organizmu, badają odpowiedni materiał kliniczny.

Najbardziej skuteczną ocenę nadmiaru drożdżaków, również w trudniej dostępnych organach wewnętrznych czy płucach, daje natomiast biorezonans. Wychwytuje on fale elektromagnetyczne danego rodzaju grzyba czy pleśni. Dzięki trafnej diagnozie przerostu Candidy czy jej pochodnych – można skupić się na wprowadzeniu odpowiednich środków zaradczych jej dalszemu mnożeniu. A następnie przystąpić do wybranego programu detoksykacji.

Niezależnie od rodzaju mikozy, najpierw skupiamy się na wsparciu układu pokarmowego i wydalniczego oraz zmniejszamy bodźce płynące z otoczenia. Proces zdrowienia, czyli przywracania homeostazy psychofizycznej, powinien odbywać się w sprzyjającym i spokojnym środowisku i nie narażać chorego na stres.

Zagrzybienie organizmu - co spożywać?

Osoba cierpiąca na zagrzybienie organizmu powinna wyeliminować  z diety biały cukier oraz białą mąkę. Te podstawowe zalecenia odetną drożdżakom ich ulubiony pokarm. Aby skutecznie pozbyć się ich ze swojego przewodu pokarmowego lub innych miejsc w ciele, należy zastosować odżywianie rozdzielne lub monodiety, przejść na weganizm, czyli wykluczyć na pewien czas lub na stałe nabiał i mięso. Ograniczenie ilości spożywanych posiłków, a także śniadania złożone z zielonych koktajli czy soków, będą wielkim wsparciem dla ciała.

Równolegle trzeba wesprzeć układ wydalniczy i przywrócić optymalne nawodnienie. Zaleca się w tym celu picie wody krzemowej. To właśnie tzw. „pierwiastek życia”, posiada zdolność usuwania drożdżaków wraz z kałem. Przywraca także świeżość umysłu i stymuluje układ immunologiczny do obrony przed bakteriami i pasożytami.

Oczyszczanie przy zagrzybieniu organizmu leczy nie tylko jelita, ale pomaga pozbyć się metali ciężkich i zaawansowanych produktów glikacji, prowadzących do szybkiego starzenia. Warto wzmocnić i przyspieszyć ten proces częstymi wizytami w saunie (toksyny uwalniają się wraz z potem), codziennym ruchem oraz odpowiednio dobranymi olejami i mieszankami ziołowym. 

Rośliny polecane przy kandydozie to: piołun, lapacho, koci pazur, łupiny orzecha włoskiego, tymianek, kurkuma czy owoc jałowca. Dzięki wsparciu detoksu przy zagrzybieniu organizmu fitoterapią i gimnastyką, unikniemy nadmiernych bóli głowy i osłabienia, występujących często przy leczeniu.

Łagodna dyscyplina pozwoli poza tym zachować zdrowe nawyki na dłużej oraz naturalne odżywianie, które wspiera nasze ciała. Optymalne pH i zrównoważona flora bakteryjna będą zaś skutecznie odstraszały drożdżaki w przyszłości.  

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Co jeść na diecie zasadowej?

Diety w dzisiejszych czasach są bardzo popularne. Ludzie w pogoni za szczupłą i zdrową sylwetką są w stanie zrobić bardzo wiele. Intensywnie trenują, wybierają mniej lub bardziej...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .