Witamina C z dzikiej róży - właściwości

Udostępnij:

Dzika róża pięknie wygląda. Można się w niej zakochać również dlatego, że posiada niezwykły zapach. To jednak właściwości prozdrowotne doprowadziły do jej spopularyzowania i przyczyniły się do tego, że od lat po nią sięgamy. Olejek różany ma właściwości uspokajające, pozwala radzić sobie ze smutkiem, a jednocześnie łagodzi bóle głowy. Dzika róża jest wartościowym składnikiem wielu serii kosmetyków, od niedawna zaś szczególnie dużo uwagi poświęca się jej dlatego, że posiada imponującą zawartość witaminy C w swoim składzie.

 

Jak witamina C z dzikiej róży wpływa na nasz organizm?

O tym, że dzika róża jest cennym źródłem witaminy C, wiadomo nie od dziś. Dziś jednak wiemy także, że w zestawieniu z innymi dobroczynnymi składnikami, jakich nie brak w tej roślinie, jest ona w stanie naprawdę skutecznie wspierać nasz organizm. Na pierwszy plan wysuwa się to, że witamina C z tej rośliny pozwala na szybkie uzupełnienie jej niedoborów. Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy pogoda za oknem zaczyna się psuć, braki w suplementacji witaminy C czynią nas bowiem podatnymi nie tylko na grypę i przeziębienie, ale również na szereg innych chorób. 

Po witaminę C z dzikiej róży należy sięgać właśnie dlatego, że zasługuje na to nasz układ odpornościowy. Zwykle nie przywiązujemy nadmiernej wagi do tego, w jakich warunkach musi on funkcjonować. Gdy łapiemy każdą infekcję jesteśmy zdziwieni, że dochodzi do takiej sytuacji, a przecież często nie robimy nic, aby to zmienić. Przyjmowanie witaminy C w regularnych odstępach i odpowiednio dużych dawkach może być więc pierwszym krokiem na drodze do korzystnych zmian. 

O właściwościach witaminy C zawartej w dzikiej róży można mówić zarówno w krótszej, jak i w dłuższej perspektywie. Warto więc zwrócić uwagę choćby na to, że długofalowo jest ona w stanie wzmacniać naczynia krwionośne, obniżać ciśnienie tętnicze krwi i niwelować objawy reumatyzmu. To także znakomite wsparcie dla organizmu zmagającego się z chorobami układu oddechowego, w tym również z tymi, które mają przewlekły charakter.

 

Jak wzbogacić organizm o witaminę C z dzikiej róży?

Jeśli zależy nam na uzupełnieniu niedoborów witaminy C, sięgnięcie po tą, która kryje się w dzikiej róży, jest znakomitym rozwiązaniem. Nie oznacza to jednak, że każdy z nas musi zmienić się w zielarza, zacząć hodować tę piękną roślinę i przygotowywać z niej napary. Nie musimy także szukać herbat i innych produktów z dzikiej róży w sklepach zwłaszcza, że większość z nich to rozwiązania sztucznie wzbogacane, a tym samym – mniej wartościowe. Znacznie lepszą opcją okaże się witamina C z dzikiej róży w proszku.

Suchy, sproszkowany ekstrakt pochodzi jedynie z upraw ekologicznych, nie trzeba więc martwić się o to, że efekt końcowy jego stosowania rozczaruje z uwagi na mnogość sztucznych składników. Co ważne, już jedna miarka ekstraktu podawana w ciągu dnia jest w stanie przynieść satysfakcjonujące rezultaty. Jedno opakowanie starczy nam więc na długo i już w trakcie jego stosowania będziemy mogli zauważyć pierwsze efekty jego działania. Z pewnością będą one wzmocnione, jeśli dodatkowo zadbamy o odpowiednią dietę i choćby odrobinę ruchu.

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

5 ziół na wątrobę

W naszym największym narządzie zachodzą codziennie setki reakcji biochemicznych. Zrozumienie ich istotnego wpływu na homeostazę psychofizyczną, pozwoli nam odpowiedzieć na to, jakie zioła...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .