Problemy ze stawami są charakterystyczne przede wszystkim dla osób starszych. Choć więc błędy, jakie do nich prowadzą, popełniamy już w młodości, zwykle nie przywiązujemy do tego zagadnienia uwagi tak dużej, na jaką rzeczywiście zasługuje. Czas to zmienić. Pomóc może nam w tym wprowadzenie kilku zmian do sposobu, w jaki funkcjonujemy, a także mądra suplementacja.

 

Od czego zacząć dbanie o stawy?

Historia każdego pacjenta mającego problemy ze stawami jest nieco inna. Obserwując kolejne z nich można jednak spróbować odpowiedzieć na pytanie o to, co możemy uznać za czynniki ryzyka. Wiele osób już w tym momencie zaczyna mówić o zagrożeniach, jakie pociąga za sobą nadwaga i otyłość i rzeczywiście, jest to prosty sposób prowadzący do choroby zwyrodnieniowej stawów. Nadwaga sprawia, że ludzki szkielet jest nadmiernie obciążony. Cierpią na tym zwłaszcza stawy biodrowe i kolanowe. Przeciążona chrząstka stawowa ulega uszkodzeniu, bardzo często więc z bólami stawowymi mają do czynienia młode osoby. 

Nie wolno zapominać również o tym, że stawom nie służy brak aktywności fizycznej. Decyzję o jej ograniczeniu często uzasadniamy właśnie potrzebą chronienia stawów i sami nie jesteśmy świadomi tego, że  wyrządzamy im krzywdę. Oczywiście, nie oznacza to, że osoba otyła walcząca z bólem musi zacząć przygotowywać się do maratonu. Aktywność fizyczna może być umiarkowana. Znacznie ważniejsza jest w tym przypadku jej regularność. 

 

Jak wybierać suplementy diety?

Teoretycznie, wybór suplementów diety wspierających nasze stawy nie powinien być skomplikowany. Wystarczy, że skorzystamy z jednego z dziesiątek reklamowanych produktów. W praktyce, nie każde rozwiązanie jest tak samo skuteczne, w pierwszej kolejności należy więc zwracać się ku tym, które bazują na naturalnych składnikach. Nie powinno się też sięgać po suplementy diety niewiadomego pochodzenia oraz po te, których producenci zachęcają nas wizja natychmiastowej poprawy stanu zdrowia. Suplementy nie mają takiej mocy i działają przede wszystkim wtedy, gdy sami dbamy o siebie. Jeśli więc kampania promocyjna próbuje nam wmówić, że jest inaczej, jest prowadzona w nieprofesjonalny sposób.

 

Składniki, po które warto sięgać

Produkty bogate w kolagen są zwykle przyjmowane przez pacjentów z dużą życzliwością jako te, które mogą poprawić ich urodę. Okazuje się jednak, że odpowiednia suplementacja kolagenu wpływa korzystnie nie tylko na stan naszej cery. Jego niedobory przyczyniają się również do zmniejszenia sprawności stawów, gdy zaś organizm produkuje go w coraz mniejszej ilości, dostarczanie tej substancji z zewnątrz wydaje się jedynym sensownym rozwiązaniem.

Sam kolagen może nie być wystarczający, warto więc sięgać także po tran zwłaszcza, jeśli rzeczywiście jest on produktem pochodzącym  z wątroby dorsza. Jego regularne przyjmowanie nie tylko usprawnia stawy, ale również zmniejsza dolegliwości bólowe. Działanie przeciwbólowe posiada także kwas hialuronowy. I on jest naturalnie produkowany przez organizm, z czasem jednak ilości dostarczane w ten sposób do stawów przestają być wystarczające.

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Zagrzybienie organizmu

Aż 70% pracy układu odpornościowego związanej jest z jelitami. Dlatego, kiedy dochodzi do zagrzybienia organizmu, leczenie należy rozpocząć od zmiany odżywiania. Usprawniając procesy...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .