Leczenie problemów z wątrobą, bez względu na ich skalę i pochodzenie, powinno odbywać się pod okiem specjalisty. To jego głos ma decydujące znaczenie zarówno wtedy, gdy trwa dobieranie właściwej terapii, jak i wtedy, gdy jest ona wcielana w życie. Nie oznacza to jednak, że nie można jej wspierać. Mądra suplementacja przynosi ogromne korzyści tak wątrobie, jak i całemu organizmowi. Po jakie suplementy diety na wątrobę warto więc sięgać w pierwszej kolejności?
 

Zanim zaczniesz suplementację

 
Nawet najsumienniejsze przyjmowanie leków zapisanych przez specjalistę oraz suplementów nie zda się na wiele, jeśli pacjent zmagający się z problemami z wątrobą nie zacznie dbać o sobie. Oczywiście, termin ten może mieć wiele znaczeń, warto więc przypomnieć o kluczowych zasadach, które muszą być przestrzegane, aby wątroba miała szansę na regenerację.
 
1. Nie powinniśmy się przejadać nawet, jeśli samo jedzenie jest zdrowe. Mniejsze porcje będą dla wątroby automatycznie mniejszym wyzwaniem nawet, jeśli będzie to oznaczało zwiększenie liczby posiłków, po które sięgamy.
 
2. Powinniśmy nauczyć się dokładnego przeżuwania każdego kęsa. Pomoże to w procesie jego trawienia, przyniesie też jeszcze jedną korzyść, którą warto będzie poznać. Sprawi, że zaczniemy najadać się mniejszymi porcjami.
 
3. Musimy, przynajmniej na okres leczenia, zrezygnować z tłustych potraw.
 
4. Nie wolno nam zapominać o tym, że to, co pijemy, nie jest wcale mniej ważne niż to, co jemy. Jeśli więc zadbamy o odpowiednie nawodnienie organizmu, ten szybciej poradzi sobie z wydalaniem toksyn.
 
5. Powinniśmy ograniczyć spożywanie słodyczy, alkoholu oraz papierosów. Najlepiej, aby była to zmiana trwała.
 

Postaw na zioła

 
Bez względu na to, czy suplementy diety na wątrobę kupujemy w aptece stacjonarnej, czy też w sklepie internetowym, kluczowe znaczenie powinien mieć dla nas ich skład. Najlepszą opcją wydaje się w tym kontekście sięganie po suplementy bazujące na ziołach. Te nie tylko nie pociągają za sobą poważnych skutków ubocznych, ale również są od lat wykorzystywane w medycynie ludowej, możemy więc mieć pewność, że są w stanie rzeczywiście nieść pomoc.
 
Istnieje wiele ziół wpływających korzystnie na pracę wątroby. Niemal we wszystkich poradnikach poświęconych ich odpowiedniemu doborowi, na pierwszy plan wysuwa się jednak wyciąg z ziela karczocha. Ma on korzystny wpływ nie tylko na ten narząd, ale również na układ pokarmowy jako całość. Utrzymuje lipidy na odpowiednim poziomie, zwiększa ilość soków trawiennych wydzielanych przez organizm, a także wspomaga pracę jelit. Bardzo popularny jest jednak również wyciąg z korzenia cykorii poprawiający metabolizm i trawienie oraz wyciąg z liści ostrokrzewu paragwajskiego znany z tego, że wpływa korzystnie na proces rozkładu lipidów. W mieszankach ziołowych przeznaczonych do codziennej suplementacji możemy też spotkać się z ostropestem plamistym, wyciągiem z zielonej herbaty, a także z choliną. Dobrze, jeśli mieszanki te są też wzbogacone o witaminy z grupy B i witaminę E znaną jako wyjątkowo skuteczny przeciwutleniacz.

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Spokój wewnętrzny fundamentem zdrowia

Osoby propagujące zdrowy styl życia najczęściej zwracają uwagę na konieczność przestrzegania zaleceń dietetycznych. Często zapominają jednak o tym, że chcąc skutecznie zapobiegać...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .