Pasożyty ludzkie. Objawy i oczyszczanie organizmu z pasożytów

Udostępnij:

Pasożyty ludzkie, jakkolwiek już sama myśl o nich wywołuje niemiłe, wręcz odrzucające u niektórych uczucie, należą do najczęściej występujących chorób na świecie. Szacuje się, że tylko 1 na 10 osób nie była w ciągu swojego życia nosicielem pasożytów. W naszym organizmie może się znajdować nawet 300 gatunków pasożytów ludzkich. Oczyszczanie organizmu z pasożytów jest zadaniem długotrwałym, ale skutecznym, jeśli stosujemy się do pewnych zasad. Poniżej najważniejsze z nich.

Pasożyty – nie tylko u brudasów i osób nie dbających o higienę

Panujący od bardzo dawna pogląd, że problem choroby pasożytniczej występuje tylko u tych osób, które, mówiąc delikatnie, nie są zbyt zaprzyjaźnieni z wodą i mydłem, już dawno należy odłożyć do lamusa. Dziś zarażenie takimi pasożytami, jak robaki ludzkie: owsiki, glista ludzka, włosogłówka, czy też pierwotniaki, można zarazić się bardzo łatwo, nawet, jeśli nasza higiena osobista oraz członków naszej rodziny jest dla nas jednym z najważniejszych priorytetów. Nie zawsze jednak taka ochrona wystarcza. Zarazić się pasożytami u ludzi jest łatwo w codziennych czynnościach, jak na przykład podczas zabawy z domowym pupilem, budowania babek z piasku w osiedlowej piaskownicy, czy choćby posyłania dziecka do żłobka, przedszkola, czy szkoły, gdzie dziecko może się także zarazić, a następnie przenieść chorobę na członków własnej rodziny.

Pasożyty ludzkie – skąd się biorą, gdzie występują, i jak się przed nimi bronić?

Pasożyty - objawy ich obecności w organizmie najczęściej pojawiają się u najmłodszych. Wystarczy chwila nieuwagi, kiedy nasze dziecko włoży do buzi rękę ubrudzoną w ziemi lub piasku z piaskownicy, gdzie się przed chwilą bawiło, bądź gdy zje nieumyty owoc lub warzywo. Niektóre gatunki pasożytów człowieka występują także w mięsie, które, jeśli lubimy krwiste steki, również może być nośnikiem pasożytów. Do naszego układu pokarmowego pasożyty dostają się w formie larw lub jaj, które dopiero później przybierają dorosłą formę i rozmnażają się. Widok pasożytów w kale to częsty dowód ich obecności w organizmie. 

Pasożyty ludzkie - oczyszczanie

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć robaki z organizmu, nie jest proste, ponieważ nie występują tylko w jelicie, można objawy pasożytów w organizmie także zaobserwować w innych miejscach: w płucach, wątrobie, mózgu, mięśniach, stawach czy choćby skórze. Gdziekolwiek się zalęgną, jedno jest pewne – zawsze czynią tam spore spustoszenie.

Najczęstszymi objawami pasożytów w organizmie i ich bytności w organizmie są nietypowe, stale nawracające alergie, bóle głowy, kłopoty ze snem i z wagą (wahania wagi, a potem jej gwałtowny spadek). Proces usuwania pasożytów ludzkich - oczyszczanie organizmu, jest długi i mozolny, szczególnie, gdy robaki w kale są już widoczne gołym okiem.

Pasożyty ludzkie - jak je wykryć?

Oczyszczanie z pasożytów rozpoczynamy od badania kału. Wykonuje się je kilka razy w różnych odstępach czasu, by ustabilizować tym samym wynik oraz poznać, z jakimi stadiami rozwoju pasożytów mamy się zmierzyć podczas oczyszczania organizmu z pasożytów. Inne badanie, które wykonuje się w przypadku podejrzenia zakażenia tasiemcem czy glistą, to badanie USG. Warto dodać, że osoby, które raz były już zarażone pasożytami, powinny raz na jakiś czas powtarzać te badania, by nie dopuścić do nawrotów.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów - domowe sposoby

Minęły już dawno czasy, kiedy domowe sposoby na pasożyty były jedyną alternatywą problemu i odpowiadały na pytanie jak pozbyć się pasożytów z organizmu. Choć terapię mającą na celu oczyszczanie organizmu z pasożytów należy ustalać przede wszystkim z lekarzem, który przepisze odpowiednie leki, to warto jednak wiedzieć, że także odpowiednia dieta może okazać się pomocna przy obecności pasożytów w organizmie. Naturalne sposoby na pasożyty opierają się przede wszystkim na wszelkiego rodzaju kiszonkach, czyli kiszonych ogórkach, kapuście, burakach, które pomagają zminimalizować ilość pasożytów w przewodzie pokarmowym. Innym sposobem jest spożywanie czosnku (około 3 ząbki dziennie - rano, w południe i wieczorem), ponieważ działa oczyszczająco i antybakteryjnie.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami

Istnieją również zioła, które wykazują właściwości przeciwpasożytnicze jak wrotycz, piołun, krwawnik, glistnik i kruszyna. Są łatwo dostępne w formie suszu do zaparzania w aptekach i sklepach zielarskich, można je również stosować do kąpieli (szczególnie polecanej dla dzieci, które mają owsiki). Tu uwaga! Przed rozpoczęciem oczyszczania organizmu z pasożytów ziołami w formie kąpieli z naparem należy zachować dobę wstrzemięźliwości od produktów zawierających cukier. Kąpiel można stosować raz na tydzień. Objawy oczyszczania organizmu z pasożytów pojawiają się zazwyczaj po kilku dniach kuracji.

Bardzo ważne są również przyprawy, które wspomagają oczyszczanie organizmu z pasożytów. Warto więc wzbogacić swoją kuchnię o przyprawy o wyrazistym smaku, jak goździki, szałwia, imbir, pieprz kajeński czy cynamon.
Jeśli lubimy przekąski, możemy sięgnąć po pestki dyni. Są tanie, a ich skład świetnie uzupełni naszą dietę, a same pestki zwalczają owsiki, tasiemce i glistę ludzką.

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Rak jelita grubego, a dieta. Jaką dietę...

Rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących typów nowotworów we współczesnej medycynie. Z racji tego, wszelkie działania mające na celu zarówno profilaktykę przed...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .