Sytuacji z pojawieniem się pasożytów w organizmie człowieka nie należy ignorować. Zagnieżdżone pasożyty mogą wywoływać poważne choroby, powodować ból, dyskomfort oraz mieć bardzo niekorzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organów. Takie upośledzenie wywołane przez pasożyty może bardzo poważnie odbić się na zdrowiu całej rodziny oraz otoczenia. Co zrobić, by szybko, naturalnie i, co najważniejsze, skutecznie, oczyścić organizm z pasożytów?

Pasożyty w organizmie – skąd się biorą?

W ciele człowieka żyje nawet 300 rodzajów pasożytów, jednak nie zawsze ich występowanie może wywoływać poważne choroby. Najczęściej działają one w naszej florze jelitowej, pomagając w prawidłowym procesie trawienia oraz usuwając zalegające tam złogi. Problemem natomiast jest sytuacja, gdy pasożyty pozbawiają nas składników odżywczych, które dostarczamy wraz z pożywieniem, co powoduje zubożenie diety, a co za tym idzie, stopniowe wyniszczenie organizmu.

Zarażenie pasożytami jest bardzo łatwe. Wystarczy, że mamy w domu psa z zapałem obwąchującego każdy krzaczek lub kota, który lubi chodzić własnymi ścieżkami – pasożyty ukrywają się w zwierzęcych odchodach, więc najmniejszy kontakt powoduje zakażenie zwierzęcia, a po nim zakażenie człowieka.

Pasożyty znajdują się także w zakażonym mięsie. Tylko odpowiednia obróbka termiczna pozwala na ich zniwelowanie. Możemy także „złapać” tasiemca, owsiki lub inne pasożyty, jedząc niedomyte owoce lub warzywa. Prawdziwą wylęgarnią pasożytów może stać się żłobek lub przedszkole, do którego uczęszcza nasze dziecko.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami – dobry patent?

Niewątpliwie oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami to sposób, który stosowały nasze babcie w celu eliminowania niechcianych lokatorów z organizmu. Pamiętajmy jednak, że wtedy medycyna nie była tak bardzo rozwinięta, jak obecnie, więc oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami było przykrą koniecznością.

Dziś mamy do dyspozycji cały arsenał specyfików medycznych, które można stosować zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Pewien problem stanowi fakt, że w większości są to leki wydawane na receptę, więc konieczna jest wcześniejsza wizyta u specjalisty, który potwierdzi lub wyeliminuje konieczność użycia tego typu specyfików.

Badanie na obecność pasożytów w organizmie nie należy do przyjemnych – zazwyczaj polega na pobraniu wymazu z odbytu lub badaniu treści kału, stąd też wiele osób wzdryga się przed wizytą u lekarza, próbując innych środków.
Tutaj właśnie pojawia się światełko w tunelu w postaci babcinych sposobów na oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami – jakich ziół użyć, by kuracja była skuteczna?

Nasze babcie chętnie korzystały z mocy natury – by skutecznie pozbyć się pasożytów z organizmu ziołami, stosowały piołun, wrotycz, krwawnik, kruszynę czy glistnik. Dziś wiemy, że te zioła działają na pasożyty, odstraszając je i usuwając z przewodu pokarmowego. Wiąże się to jednak z pewnym niebezpieczeństwem – pasożyt, jak tasiemiec, może przemieścić się i rozmnożyć w innych narządach, takich jak płuca, wątroba czy nawet mózg.

Inną opcją są kąpiele z wykorzystaniem ziół. Odpowiednio dobrane mieszanki ziołowe są wsypywane do ciepłej wody (nie gorącej), w której osoba zakażona powinna się nieco „zrelaksować”. Następnie jest ona poddawana zabiegowi polegającemu na wcieraniu w skórę całego ciała mieszanki miodu i mąki pszennej. Powoduje to usuwanie pewnego rodzaju pasożytów przez skórę. Następnie niechcianych lokatorów zeskrobuje się tępym nożem lub maszynką z powierzchni skóry.

Jeśli nie zioła, to co?

By pozbyć się pasożytów z organizmu bez konieczności uciekania się do farmakologii, warto zainwestować w odpowiednią dietę. W pierwszej kolejności warto odkwasić organizm. W tym celu polecane są wszelkiego rodzaju kiszonki z kapusty, ogórków czy choćby buraków.
Polecany jest również patent z pestkami dyni spożywanymi na czczo. Antypasożytniczo działają także czosnek, łupiny orzecha czarnego, olejek goździkowy, olej z oregano, ziemia okrzemkowa czy zjedzone na czczo jagody.

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Leczenie chorób pasożytniczych: włosogłówka

Osoby, które pracują w gospodarstwie rolnym oraz posiadają własne ogrody są narażone na zakażenia pasożytami w dość dużym stopniu. Włosogłówka ludzka jest jednym z helmintów...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .