Naturalne przyprawy leczące drogi moczowe

Udostępnij:

Zapalenie pęcherza moczowego to typowo kobiece schorzenie znane ze swojej bolesności i nawracającego charakteru. Gdy się powtarza, osobą odpowiedzialną za jego leczenie powinien być internista lub specjalista zawodowo zajmujący się chorobami nerek. Jeśli jednak mamy do czynienia z ich pierwszymi objawami, z pewnością dobrym pomysłem okaże się skorzystanie z pomocy ziół i przypraw. Te są w stanie nie tylko zmniejszyć bolesność schorzenia, ale i skrócić czas jego występowania.

 

Poznaj możliwości skrzypu polnego

Skrzyp polny zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje się wysoką zawartością krzemionki. Wzmacnia włosy, paznokcie i skórę, jest więc promowany przede wszystkim jako zioło poprawiające wygląd zewnętrzny. Medycyna naturalna już od dawna stosuje go jednak także do walki ze schorzeniami dróg moczowych i nie dzieje się tak przez przypadek. Skrzyp to nie tylko krzemionka, ale również flawonoidy, kwasy organiczne, saponiny, fitosterole oraz witamina C. Posiada w swoim składzie także związki żywicowe i garbniki. Witamina C prowadzi do zakwaszania moczu, gdy zaś pojawia się w połączeniu z krzemionką, można liczyć także na to, że zadba o prawidłowy stan błon śluzowych. Krzemionka doskonale sprawdza się także w połączeniu z flawonoidami oraz potasem. Działa wówczas moczopędnie, dzięki czemu zainfekowany organizm szybciej może pozbyć się zarówno toksyn, jak i drobnoustrojów, które doprowadziły do infekcji.

 

Jałowiec pospolity

Jałowiec pospolity jest znany przede wszystkim z leczniczych właściwości charakterystycznych dla jego owoców. W ich składzie możemy znaleźć zarówno olejki, jak i flawonoidy, okazuje się więc, że mają one zarówno działanie moczopędne, jak i bakteriobójcze. Pozwala to na niwelowanie stanów zapalnych dotyczących nerek i układu pokarmowego. Najlepiej spożywać je suszone, ich interesujący smak sprawia bowiem, że są ciekawym dodatkiem do wielu potraw.

 

Zdrowie zawarte w przyprawach

Nie tylko zioła, ale i wiele popularnych przypraw może przyczynić się do tego, że problemy związane z funkcjonowaniem układu moczowego okażą się znacznie łatwiejsze do zniesienia. Przykładem może być choćby bazylia, która już od dawna podbija kuchnie świata, w tym i naszą kuchnię narodową. Ma ona właściwości rozgrzewające, a ponieważ ciepło jest bardzo lubiane zarówno przez nerki, jak i przez pęcherz moczowy, jest bardzo skutecznym środkiem rozwiązującym szereg problemów zdrowotnych. Również wanilia może przyczynić się do tego, że łatwiej uporamy się z nawracającymi infekcjami. Słodka przyprawa ma wiele właściwości prozdrowotnych, w tym przypadku zaś szczególnie ważne wydaje się to, że działa zarówno przeciwzapalnie, jak i rozkurczowo. Może być stosowana w leczeniu infekcji, stanowi jednak również sposób na zapobieganie jej nawrotom.

Jeśli chcemy wzbogacić jedzone przez siebie potrawy, a jednocześnie zapobiec problemom z pęcherzem, nie zapominajmy również o możliwościach, jakie otwiera przed nami żurawina – owoc, którego właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne są nam znane już od stuleci.

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Rośliny lecznicze

Na całym świecie znanych jest ponad 2500 gatunków roślin posiadających właściwości lecznicze. Ich spora ilość występuje również w Polsce. Niektóre z nich rosną dziko, inne są...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .