Kuracja oczyszczająca jelita, wątrobę i cały organizm

Udostępnij:

Sprawdzone sposoby na kuracje oczyszczające

Każdy z nas dba o wygląd zewnętrzny. To nasza wizytówka i nieraz główny powód powodzenia w towarzystwie, a nawet zajmowanego w społeczeństwie stanowiska. Niestety, dużo rzadziej zajmujemy się tak skutecznie tym, co mamy w środku, a przecież nasz organizm, by prawidłowo funkcjonować, musi również być sprawny, choć tego nie widzimy.

Dobrą opcją jest przeprowadzenie w tym celu odpowiedniej kuracji. Jednak czy kuracja oczyszczająca jelita, wątrobę i cały organizm jednocześnie jest w ogóle możliwa?

Kuracja, dieta, oczyszczanie organizmu

Powiedzmy sobie to szczerze, nie istnieje dieta lub kuracja oczyszczająca jelita, wątrobę i cały organizm w takim samym stopniu. W Internecie dostępnych jest wiele potencjalnych diet, które w założeniu ich autorów mają właśnie taki stuprocentowy wpływ na wszystkie partie i narządy naszego ciała. Choć często powodują, że czujemy się po nich świetnie, ich działanie odbija się negatywnie na innych aspektach naszego zdrowia. Organizm człowieka jest indywidualnością i by dokonać odpowiedniego jego oczyszczenia z toksyn, złogów lub pozbyć się choćby pasożytów bytujących w organizmie, należy zwrócić uwagę na szereg czynników i dopiero wtedy dopasować kurację lub dietę do indywidualnych potrzeb.

Warto też robić to wszystko stopniowo, gdyż kuracja, którą wybierzemy, może spowodować, że nasz organizm będzie dużo bardziej osłabiony i skłonny do łapania infekcji bądź innych stanów chorobowych.
Pamiętajmy też, że jeśli mamy w planach kurację oczyszczającą jelita, wątrobę i cały organizm, nie róbmy tego w czasie ogólnego spadku odporności, na przykład w okresie przejściowym jesienno-zimowym.

Kuracja oczyszczająca jelita, wątrobę i cały organizm – od czego należy zacząć?

By nasza kuracja oczyszczająca mogła przynieść oczekiwane efekty, powinniśmy zasięgnąć porady specjalisty. Dietetyk, a nawet nasz lekarz rodzinny sprawdzi się w tym celu idealnie – zleci podstawowe badania, sprawdzi, gdzie istnieje najpilniejszy problem oraz zasugeruje jego rozwiązanie. Nieprawdą jest, że każdy lekarz od razu wypisuje receptę na leki. Wielu z nich coraz częściej najpierw zleca zastosowanie dobroczynnego działania ziół oraz naturalnych sposobów, szczególnie w kwestii oczyszczania organizmu.

Najczęstszym powodem, który niejako zmusza nas do podjęcia kuracji oczyszczającej, jest nasz bardzo niezdrowy tryb życia oraz spustoszenie, jakie powoduje on choćby w naszym przewodzie pokarmowym, głównie w żołądku, jelitach i wątrobie. Stopień ich codziennego eksploatowania i bombardowania niezdrowym, przetworzonym jedzeniem wywołuje niepożądany dyskomfort trawienny, nadwagę oraz poważne problemy zdrowotne. Jak się przed nimi bronić i oczyścić organizm z niezdrowych naleciałości?

Kuracja ziołowa – znany sposób, ale czy dla każdego?

Każdy z nas ma świadomość, że spożywanie ziół oraz ich odpowiednich mieszanek powoduje dużo korzyści dla naszego zdrowia. Nie zdziwi więc stwierdzenie, że właśnie dieta z wykorzystaniem ziół może mieć również działanie oczyszczające organizm z zalegających w nim toksyn i złogów.

Głównie w tym celu wykorzystywana jest kuracja polegająca na spożywaniu przez określony czas warzyw gotowanych na parze (ich minimalna kaloryczność zwiększa skuteczność kuracji) bądź jak najmniej przetworzonych, oczywiście, bez dodatku tłuszczu i soli, za to z mieszanką niektórych ziół. Zioła, szczególnie te o intensywnym smaku i aromacie, uprzyjemniają jedzenie, poprawiają trawienie i powodują szybsze wchłanianie się substancji odżywczych do krwiobiegu. Do picia podczas diety ziołowej podaje się ziołowe herbatki z nasion czystka, pokrzywy czy ostropestu.

Wiele osób uznaje, że dieta ziołowa to kuracja oczyszczająca jelita, wątrobę i cały organizm jednocześnie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie jest dla wszystkich. Zioła to nie tylko dobroczynne składniki naszej diety, mogą również szkodzić. Szczególnie ostrożnie powinny się z nimi obchodzić osoby z chorobami układu krążenia bądź z niskim lub wysokim ciśnieniem. 

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Homocysteina – czym jest i jak regulować jej...

Homocysteina regeneruje uszkodzone tkanki w naszym organizmie, można więc oczekiwać, że im jest jej więcej, tym lepiej. Okazuje się jednak, że jej podwyższony poziom budzi niepokój wśród...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .