Kuracja oczyszczająca jelita, wątrobę i cały organizm

Udostępnij:

Sprawdzone sposoby na kuracje oczyszczające

Każdy z nas dba o wygląd zewnętrzny. To nasza wizytówka i nieraz główny powód powodzenia w towarzystwie, a nawet zajmowanego w społeczeństwie stanowiska. Niestety, dużo rzadziej zajmujemy się tak skutecznie tym, co mamy w środku, a przecież nasz organizm, by prawidłowo funkcjonować, musi również być sprawny, choć tego nie widzimy.

Dobrą opcją jest przeprowadzenie w tym celu odpowiedniej kuracji. Jednak czy kuracja oczyszczająca jelita, wątrobę i cały organizm jednocześnie jest w ogóle możliwa?

Kuracja, dieta, oczyszczanie organizmu

Powiedzmy sobie to szczerze, nie istnieje dieta lub kuracja oczyszczająca jelita, wątrobę i cały organizm w takim samym stopniu. W Internecie dostępnych jest wiele potencjalnych diet, które w założeniu ich autorów mają właśnie taki stuprocentowy wpływ na wszystkie partie i narządy naszego ciała. Choć często powodują, że czujemy się po nich świetnie, ich działanie odbija się negatywnie na innych aspektach naszego zdrowia. Organizm człowieka jest indywidualnością i by dokonać odpowiedniego jego oczyszczenia z toksyn, złogów lub pozbyć się choćby pasożytów bytujących w organizmie, należy zwrócić uwagę na szereg czynników i dopiero wtedy dopasować kurację lub dietę do indywidualnych potrzeb.

Warto też robić to wszystko stopniowo, gdyż kuracja, którą wybierzemy, może spowodować, że nasz organizm będzie dużo bardziej osłabiony i skłonny do łapania infekcji bądź innych stanów chorobowych.
Pamiętajmy też, że jeśli mamy w planach kurację oczyszczającą jelita, wątrobę i cały organizm, nie róbmy tego w czasie ogólnego spadku odporności, na przykład w okresie przejściowym jesienno-zimowym.

Kuracja oczyszczająca jelita, wątrobę i cały organizm – od czego należy zacząć?

By nasza kuracja oczyszczająca mogła przynieść oczekiwane efekty, powinniśmy zasięgnąć porady specjalisty. Dietetyk, a nawet nasz lekarz rodzinny sprawdzi się w tym celu idealnie – zleci podstawowe badania, sprawdzi, gdzie istnieje najpilniejszy problem oraz zasugeruje jego rozwiązanie. Nieprawdą jest, że każdy lekarz od razu wypisuje receptę na leki. Wielu z nich coraz częściej najpierw zleca zastosowanie dobroczynnego działania ziół oraz naturalnych sposobów, szczególnie w kwestii oczyszczania organizmu.

Najczęstszym powodem, który niejako zmusza nas do podjęcia kuracji oczyszczającej, jest nasz bardzo niezdrowy tryb życia oraz spustoszenie, jakie powoduje on choćby w naszym przewodzie pokarmowym, głównie w żołądku, jelitach i wątrobie. Stopień ich codziennego eksploatowania i bombardowania niezdrowym, przetworzonym jedzeniem wywołuje niepożądany dyskomfort trawienny, nadwagę oraz poważne problemy zdrowotne. Jak się przed nimi bronić i oczyścić organizm z niezdrowych naleciałości?

Kuracja ziołowa – znany sposób, ale czy dla każdego?

Każdy z nas ma świadomość, że spożywanie ziół oraz ich odpowiednich mieszanek powoduje dużo korzyści dla naszego zdrowia. Nie zdziwi więc stwierdzenie, że właśnie dieta z wykorzystaniem ziół może mieć również działanie oczyszczające organizm z zalegających w nim toksyn i złogów.

Głównie w tym celu wykorzystywana jest kuracja polegająca na spożywaniu przez określony czas warzyw gotowanych na parze (ich minimalna kaloryczność zwiększa skuteczność kuracji) bądź jak najmniej przetworzonych, oczywiście, bez dodatku tłuszczu i soli, za to z mieszanką niektórych ziół. Zioła, szczególnie te o intensywnym smaku i aromacie, uprzyjemniają jedzenie, poprawiają trawienie i powodują szybsze wchłanianie się substancji odżywczych do krwiobiegu. Do picia podczas diety ziołowej podaje się ziołowe herbatki z nasion czystka, pokrzywy czy ostropestu.

Wiele osób uznaje, że dieta ziołowa to kuracja oczyszczająca jelita, wątrobę i cały organizm jednocześnie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie jest dla wszystkich. Zioła to nie tylko dobroczynne składniki naszej diety, mogą również szkodzić. Szczególnie ostrożnie powinny się z nimi obchodzić osoby z chorobami układu krążenia bądź z niskim lub wysokim ciśnieniem. 

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Glista ludzka – objawy, leczenie domowymi...

Na zakażenie robakami (tzw. helminty) wpływa przede wszystkim brak higieny przy częstym kontakcie z różnego typu zanieczyszczeniami. Glista ludzka objawia się nagle i rozprzestrzenia w...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .