Jakie zioła na hemoroidy przyniosą ulgę w chorobie?

Udostępnij:

Leczenie hemoroidów jest związane z diametralnymi zmianami w stylu życia, koniecznością stosowania leków, a w przypadku zaawansowanych stadiów choroby – nawet interwencją chirurgiczną. Dlatego pacjentów cierpiących na te dolegliwości ucieszy fakt, że badania kliniczne potwierdziły łagodzenie objawów hemoroidów przez preparaty roślinne. Można zatem stosować zioła na hemoroidy we wczesnych stadiach tej choroby i uzupełniać nimi terapię w zaawansowanych przypadkach. Które będą najbardziej skuteczne?

Leczenie hemoroidów ziołami

Przed przystąpieniem do terapii ziołami, warto uświadomić sobie, że skuteczność różnych form leczenia jest uzależniona od tego, jak zaawansowana jest choroba. Ponadto pacjenci często są pouczani o tym, że poprawa stanu zdrowia nastąpi tylko wtedy, kiedy leczenie uzupełnią o zmianę stylu życia, w tym nawyków żywieniowych i związanych z higieną. Niemniej leczenia hemoroidów nie musi oznaczać przyjmowania leków. Według badań przeprowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia 65–80% pacjentów na świecie wybiera właśnie zioła na hemoroidy jako metodę leczenia, to na nich opierając rekonwalescencję.

Leczenie hemoroidów jest skuteczne tylko wtedy, kiedy ma charakter kompleksowy. Co ciekawe, stosowanie ziół na hemoroidy może taki efekt zapewnić. Rośliny te zawierają substancje działające przeciwzapalnie, przeciwbólowo, a także znieczulająco. Dodatkowo przynoszą ulgę od swędzenia i uszczelniają naczynia krwionośne. Zioła na hemoroidy można stosować w formie okładów, przyrządzać z nich nasiadówki, maści, żele, czopki do użytku zewnętrznego czy napary działające od wewnątrz organizmu.

Leki ziołowe na hemoroidy o zastosowaniu miejscowym służą zwalczaniu bólu, zwalczają stan zapalny i pomagają zmniejszyć uczucie świądu. Natomiast preparaty do stosowania doustnego mają szersze spektrum działania. Do ich głównych zadań należy poprawa krążenia obwodowego i kondycji naczyń krwionośnych dzięki ich wzmocnieniu i uelastycznieniu. Zatem, jakie zioła na hemoroidy są najskuteczniejsze?

Jakie zioła na hemoroidy są najlepsze?

Jedną z najczęstszych odpowiedzi na pytanie, jakie zioła na hemoroidy są najlepsze, jest Ruszczyk kolczasty (Ruscus aculeatus). To roślina od wielu lat stosowana w leczeniu dolegliwości związanych z hemoroidami. Ekstrakt z Ruszczyka kolczastego zwiększa kurczliwość ścian naczyń krwionośnych i wykazuje działania przeciwzapalne. W badaniach wieloośrodkowych przeprowadzonych na pacjentach, wskazano, że roślina przynosi poprawę w takich dolegliwościach, jak ból, objawy miejscowe i wykazuje ogólne zmniejszenie nasilania się choroby. Opinię przebadanych osób potwierdzili również lekarze, a terapię Ruszczykiem kolczastym zarekomendowano jako bezpieczną i dobrze tolerowaną przez organizm.

Warto dodać również, że Ruszczyk przebadano pod kątem leczenia hemoroidów związanych z byciem w ciąży. Wykazywał działanie korzystnie wpływające na krążenie i brak negatywnego wpływu na rozwój płodu.

Innym przykładem rośliny, która może stanowić odpowiedź na pytanie, jakie zioła na hemoroidy będą najlepsze, jest kasztanowiec (Aesculus hippocastanum). Jego skuteczność również potwierdzono badaniami. Nasiona tej rośliny zawierają mieszaniną flawonoidów, garbników i saponin. Ekstrakty na ich bazie mają działanie uszczelniające i wzmacniające ściany naczyń włosowatych. Stosuje się także do łagodzenia stanów zapalnych.

Kasztanowiec swoją skuteczność w leczeniu hemoroidów zawdzięcza escynie. Escyna hamuje działanie enzymu o nazwie hialuronidaza, dzięki czemu zapobiega rozkładaniu się kwasu hialuronowego. W ten sam sposób wpływa również na inne enzymy, które destabilizują i rozkładają konstrukcję naczyń krwionośnych. Ponadto pacjenci potwierdzają, że stosowanie kasztanowca trzy razy dziennie przez dwa miesiące zmniejsza objawy hemoroidów (w tym krwawienie), a także łagodzi dolegliwości związane z chorobą. Wyczuwalną poprawę można zauważyć już po 6 dniach praktykowania tego zioła na hemoroidy, a poprawa, którą potwierdzają badania endoskopowe, pojawia się po dwóch tygodniach terapii.

Ambroży fusion

opis autora

Socialmedia

Warte uwagi

Miód i jego lecznicze właściwości

Naturalny miód jest pyszny w smaku, ale i wykazuje szeroki wachlarz właściwości prozdrowotnych. Zawarte w nim składniki sprawiają, że działa antybakteryjnie, koi układ nerwowy, poprawia...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .